Medieval Times Castle Schaumburg IL

        Bractwa Rycerskie Chicago

   Namiestnik Efendi w asyście przedstawicieli 

   bractwa rycerskiego "Aegle Arena Chicago" Medieval Times Dinner & Tournament, to teatr i rodzinny obiad wyposażony w pokazy turniejów w średniowiecznym stylu, walki mieczem, oraz potyczki w wykonaniu obsady 75 aktorów i ponad 20 koni. Każda lokalizacja w Ameryce północnej mieści się w replice XI wiecznego zamku. W historii Europy okres średniowieczny trwał od V do XV wieku. Zaczęło się od upadku Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego, w połączeniu z epoką renesansu.


Pokazy w Medieval Times zmieniają się co trzy lata. Muzyka, która towarzyszy pokazom, została nagrana w Kijowie, na Ukrainie. Jest to orkiestra symfoniczna i chór połączony z gitarami elektrycznymi i perkusją o rockowym brzmieniu, w "rosyjskim klimacie". Król zaprasza na kolację do swego zamku, gdzie szlachetni goście będą mieli przyjemność zasmakować czosnkowe pieczywo, pomidorową zupę, pieczony kurczak z rusztu, kukurydzę z masłem, pieczone ziemniaki z ziołami, słodkie zamkowe babeczki, kawę, oraz ambrozję bogów! czyli wybór dwóch bezalkoholowych napojów.
Król w swej hojności nie zapomniał również o daniach wegetariańskich, które są dostępne na specjalne życzenie.​Aktualnie w Północnej Ameryce znajduje się dziewięć zamków średniowiecznych, w których można przenieść się w czasie do turniejów średniowiecznych. Zamek w Illinois mieści się w miejscowości Shaumburg kilkanaście mil na północny zachód od Chicago. Każdy z państwa zapewne przejeżdżając autostradą 90W widział okazały zamek z napisem Medieval Time.

     Bractwa Rycerskie w Ameryce 

              Bractwa Rycerskie w Ameryce 

Rycerze i Damy Dworu z współczesnych bractw rycerskich bardzo poważnie traktują swój udział w niezliczonych turniejach i pokazach średniowiecznych. Większość z nich to młodzież akademicka, która wolne chwile spędza we wspólnym gronie na wymianie dowiadczeń zdobywanych głównie za pośrednictwem internetu.


Większość strojów, biżuterii, zbroi i broni rycerze wykonują samodzielnie lub w profesjonalnych kuźniach, zakładach kuśnierskich u płatnerzy, krawców, szewców i innych rzemieślników, dla których wykonywanie średniowiecznego rynsztunku stało się źródłem stałego dochodu.


Członkowie bractw rycerskich spotykją się cyklicznie przez cały rok a szczególnie w sezonie letnim kiedy to są oficjalnie zapraszani dosłownie w całej Europie - od Rosji po Hiszpanię, od Skandynawi po Bałkany. Dla wielu młodych Europejczyków jest to sposób na życie co stało się inspiracją dla Amerykanów polskiego pochodzenia, którzy na ziemi Washyngtona postanowili promować rycerskie tradycje.


Z okazji 600-tnej rocznicy Bitwy pod Grunwaldem, z Chicago do Byczyny wyruszyła delegacja bractwa rycerskiego, która wzięła udział w pierwszym marszu ze Śląska pod Grunwald tak jak w średniowieczu. Od tego czasu datuje się historia bractwa rycerskiego w Chicago pomimo że oficjalnie namiestnik bractw rycerskich "Efendi" mianował namiestnika bractwa Chicago podczas otwarcia największego polonijnego studio telewizyjnego "Eagle Arena" w grudniu 2008 roku.   

  Efendi

  namiestnik

   Bohdan Poręba 

    reżyser filmowy

Film - Medieval Times Dinner & Tournament 

  Mathew Hickey
  reżyser